Zaterdag 1 september 2012 was Zó. de eerste officiële voorstelling in het door Karin Bloemen geopende theater De Tuin in Leusden.
Voor een klein theater is het ontvangstcomité indrukwekkend:
Voorzitter Ton, programmeuse Thea, cabaretcoördinatoren Margriet en Frans, bouwers Han en Hans, technicus Peter, barhoofd André met assistentes Ellie en Rosa, die ook nog gastvrouw is. En tenslotte Dik van de kaartverkoop.

... maar in het kleine Leusden is plaats voor twee slijterijen (zuiplappen!). En bij de Mitra hebben ze naast de obligate "Schout van..." een heus Leusdens bier. Valleibier. Blondine en Brunette.
Een aanrader: Valleibieren.
Het etiket vermeldt dat de brouwerij aan de Aschatterweg staat. Daar willen we heen!

Maar dan ontmoeten we Piet. En Piet is onze redder. Hij kent Brouwerij Valleibieren aan de Asschatterweg 233 en weet hoe we er moeten komen. Sterker... hij gaat gezellig even mee.
Kijken, ruiken en proeven op De Riet.

Dankzij gids Piet maken we kennis met Coby de Kruijf van De Riet. Ze laat ons het hele bedrijf zien en wij laten haar onze voorstelling zien. Speciaal voor de verjaardag van man Jan de Kruijf. Ze zijn 's avonds bij de voorstelling in De Tuin.

De brouwerij van Bert de Brouwer is gesloten. Hij staat namelijk op de streekproductenmarkt in Stoutenburg.... samen met Kees Knof, die 160 soorten knoflook verbouwt voor De Riet. "Geen probleem", zegt Piet. Ik breng jullie erheen!

En daar vinden hem: Bert de Brouwer. We proeven een Blondine en zijn overtuigd. Valleibier is lekker!

Op het terras van De Buurman pakken we nog een Blondine en een prima daghap. En dan is het tijd voor De Tuin. Zó. Dat was weer een mooie middag.

...de Spaanse Beatrice van Graphic Leusden, ontwerpster van het nieuwe logo van De Tuin. De bloemen zijn uiteraard voor haar.
Dag Leusden. Graag tot een volgende keer.
ps
op speciaal verzoek van Ellard, Henriette en Jack ook nog de foto die van hen is gemaakt tijdens onze zoektocht naar de brouwerij van Valleibier. Zie reactie onder dit bericht. Bij deze.
6 Comments